تبلیغات
 دنیای کامپیوتر و موبایل - اجرای برنامه های ناسازگار قدیمی بر روی ویندوز XP

 دنیای کامپیوتر و موبایل
نبینی ضرر کردی

ممکن است شما نیز برنامه ها و نرم افزارهای خاصی را داشته باشند که تنها بر روی یک سیستم عامل قدیمی مثل DOS و ویندوز 95 قابل اجرا هستند. اما آیا میدانید چگونه میتوان این برنامه ها را بر روی ویندوز XP نیز اجرا نمود؟ در ویندوز XP قابلیت جالبی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید برنامه مورد نظر را جوری تنظیم کنید که گویی با یکی از سیستم عاملهای قدیمی در حال اجراست! بدین منظور:
بر روی فایل اجرایی برنامه قدیمی و ناسازگار، راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده به تب Compatibility رفته و از این قسمت نام سیستم عاملی را در آنجا می توانستید برنامه را اجرا کرده و با آن کار کنید را انتخاب کنید.
سپس OK کرده (ترفندستان) و از آن خارج شوید.
حال برنامه را اجرا کنید. احتمالأ برنامه اجرا خواهد شد. در صورتی که مشکل شما همچنان وجود داشت و با این کار نتوانستید آن را حل کنید لازم است تغییرات دیگری را نیز امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

اگر تمام تلاش های شما با شکست مواجه شدند تنها یک راه حل دیگر در اختیار دارید و آن استفاده از Application Compatibility Tookit است. این ابزار در CD ویندوز XP قرار دارد.
برای استفاده از آن باید در ابتدا CD ویندوز XP را در CD-ROM قرار داده و به سراغ پوشه Support tools بروید حال باید برنامه Act20.exe را اجرا کنید.
این ابزار حمایتی، تمامی تغییراتی که لازم است برای سازگاری یک برنامه داده شود تا بدون اشکال اجرا شود را در سیستم اعمال می کند پس از طی این مرحله دیگر مطمئن باشید که هیچ برنامه ای غیر قابل استفاده در ویندوز XP نیست.

ادامه مطلب

طبقه بندی: ترفندویندوز، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388 توسط رضا

// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);